Děčín na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Děčín
Domů - Portál DěčínKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Děčína, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Tipy na výlet > Zábava a rekreace > ZOO, zooparky, safari > Zoo Děčín

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Zoo Děčín

Fotogalerie:
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín
Zoo Děčín


Náhled webové stránky:
Náhled stránky: Zoo Děčín

Schránka:
Přidej do schránky.

Sbírky živých zvířat existují již od starověku, příkladem mohou být čínští a aztéčtí panovníci nebo faraoni Egypta. Až do 18. století byly podobné sbírky zakládány a vlastněny řadou panovnických rodů na celém světě.

Historie soudobých zoo začala v druhé polovině 18. století, kdy byly založeny první zoo ve Vídni (1752) a v Paříži (1793). Následoval Londýn (1826). Po nich přišlo nezpočet zoo na celém světě, které byly zakládány z vědeckých i z komerčních důvodů. Zpřístupňováním zoo veřejnosti začala růst jejich všeobecná popularita, neboť exotická zvířata mají v sobě značný potenciál atraktivity.
Variabilita zoo je obrovská, liší se od sebe velikostí (5 – 500 zaměstnanců, 0.1 – 500 hektarů, rozpočet od 10 000 dolarů do 60 miliónů, počet návštěvníků 10 000 až 7 miliónů), druhovým složením, zaměřením a strukturou, posláním i organizací.

V průběhu let se zoo vyvíjely, od klasických menažerií čili zvěřinců, kde byla zvířata chována a ukazována v klecích a výbězích s hlavním účelem ukázat jejich rozmanitost a s důrazem na co největší počet druhů, přes zoologické parky, jež začaly nabízet komplexnější expozice, skládající se ze zástupců více druhů, až se z těch nejmodernějších začala stávat skutečná záchranná centra, představující život v celé jeho šíři, s expozicemi velice blízce připomínajícími originální životní prostředí zvířat, instituce, které významně začaly přispívat k zachování živočišných druhů tím, že začaly podporovat ochranářské aktivity v divoké přírodě a začaly tvořit navzájem celé sítě mezinárodní spolupráce.

Dnes jsou zoo a akvária zmiňovány ve všech zásadních dokumentech, které vznikaly v rámci IUCN – Světové unie ochrany přírody – a jejich roli zdůraznila i Úmluva o biodiverzitě, podepsaná na světovém ekologickém summitu v Rio de Janeiru v roce 1992. Jejich význam by měl tkvít zejména v informovanosti veřejnosti o otázkách ochrany přírody. Měly by se podílet na zpomalování, případně i zastavení procesu ztráty biodiverzity svými ochranářskými aktivitami, záchranou a znovuvysazováním ohrožených druhů, vědeckou prací a vzděláváním.
Důležité jsou zde především pro obyvatele velkých měst, kteří mají velice málo kontaktů s přírodou, nebo je už ztratili úplně.

Fidži: mangrovové pobřeží - konečně pevnina, připlouváme k souostroví Fidži. Na první pohled to zde nevypadá přitažlivě, v zasolené vodě rostou podivné stromy, jejich kořeny prorůstají všudypřítomným bahnem. Kolem krouží oblaka moskytů. To jsou mangrove. Přesto jsme zde objevili úžasné živočichy, kteří se dokonale přizpůsobili těmto nehostinným podmínkám. Po prozkoumání tohoto tajemného světa vyplouváme na další cestu.

Haiti: polopoušť karibských ostrovů - další plavba je dlouhá, na palubě trávíme řadu dní. Plujeme Karibským mořem a kotvíme na ostrově Haiti. Vydáváme se na průzkum. Sluneční žár je pro nás nesnesitelný a pomalu nám dochází zásoby vody. Překvapuje nás, že v tomto suchém a horkém prostředí žijí pozoruhodná zvířata.


Adresa a kontaktní informace:
ZOO DĚČÍN
ŽIŽKOVA 1286
DĚČÍN IV-PODMOKLY
405 02  DĚČÍN 2

telefon:+420 412 531 164
fax:+420 412 531 164

Poznámka:
Adresa tipu na výlet může být pouze orientační.

Adresa na mapě:
GPS: N50°46'46,56"; E14°11'50,28"
Zpráva pro Zoo Děčín
Vaše jméno:

Váš email:

Váš telefon (+420XXXYYYZZZ):

Zpráva:

Obrázek s 4-místným kódem (pokud je kód nečitelný, můžete ho nekonečně měnit)

4-místný kód z obrázku zelenou barvou:

A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 346

Hledej v okolí

přetažením ikony nastavíte vaši pozici na mapě
přetažením ikony nastavíte velikost okruhu vyhledávání
Hledej v okruhu do vzdálenosti km Nastav

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Děčín
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2018 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena