Děčín na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Děčín
Domů - Portál DěčínKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Děčína, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Tipy na výlet > Kultura a vzdělání > Srbská Kamenice

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Srbská Kamenice

Fotogalerie:
Srbská Kamenice
Srbská Kamenice
Srbská Kamenice
Srbská Kamenice
Srbská Kamenice
Srbská Kamenice

Náhled webové stránky:
Náhled stránky: Srbská Kamenice

Schránka:
Přidej do schránky.

Srbská Kamenice leží v romantickém údolí říčky Kamenice přibližně 5 km jižně od Jetřichovic a 7 km severozápadně od České Kamenice. První doklady o založení obce se datují po roce 1015. Architektonickou dominantou je kostel Sv. Václava postavený v letech 1772-76. Oltář a zvony byly přeneseny z původního dřevěného kostela, který byl postaven kolem roku 1350.

Obci vévodí Růžovský vrch vysoký 619 m.n.m, někdy také nazýván "Děčínská Fudžijama" jež je opředen mnoha pověstmi. Dnes je "Růžák" jak je místními obyvateli nazýván, zahrnut v 1. zóně národního parku. Již za Napoleonských válek byla na vrcholu postavena pozorovatelská rozhledna. Ke konci 19. století tehdejší majitel panství Clary-Aldringen zde nechal zbudovat rozhlednu s hostincem, která sloužila turistům z širokého okolí až do 30. let 20. století, kdy vše lehlo popelem a bylo zanecháno osudu přírody. A tak dnes zde již nalezneme zbylé ruiny. Další oblíbenou turistickou atrakcí byla jízda na lodičkách Ferdinandovou soutěskou, která byla pojmenována po následníku Rakousko-Uherského trůnu Františku Ferdinandu D´Este, který soutěsku osobně navštívil. Trasa lodičkou vedla až k Dolskému mlýnu. Pokud se budete chtít vydat na jízdu lodičkou kaňonem říčky Kamenice, budete se muset vydat do nedalekého Hřenska.

Obec je skvělým místem pro turistické a cyklistické výlety do širokého okolí. Doporučujeme se vydat po žluté turistické trase směrem na Růžovský vrch, následně přes Kamenickou stráň do Dolského Mlýna, odkud se po modré značce vydáte zpět po hřebeni skal nad Ferdinandovými soutěskami do Srbské Kamenice. Délka trasy je celkem 16.5 km a cestou na "Růžák" budete muset překonat 400 metrové převýšení. Samozřejmě komu se nebude chtít, může výstup na vrchol vynechat:) Dalším zajímavým místem v "srdci" obce je půvabná jeskyně nad jezírkem. K jezírku se dostanete cestou za pensionem Vesna, kde Vás cestička zavede na lesa, kde vyvěrá pramen pitné vody. Po dalších sto metrech budete muset strmě vystoupat vzhůru do skal, kde objevíte zbytky původního oplocení s neopakovatelným výhledem v úkrytu stromů. Do jeskyńky se dostanete průrvou po schodech do útrob skály. V obci naleznete velké množství pensionů a restaurací. K dispozici je také camp na konci obce "U Ferdinanda" směrem na Jetřichovice. Každročně v měsících srpen a září se koná v obci mezinárodní hudební festival vážné a duchovní hudby v místním kostele. Každou sobotu od května do začátku října je v Srbské Kamenici přístupný Skanzen Československého opevnění 1938.


Adresa a kontaktní informace:
SRBSKÁ KAMENICE
407 15  SRBSKÁ KAMENICE

telefon:+420 412 555 066
telefon:+420 412 516 160
fax:+420 412 555 066

Poznámka:
Adresa tipu na výlet může být pouze orientační.

Adresa na mapě:
GPS: N50°49'19,92"; E14°21'18,36"
Zpráva pro Srbská Kamenice
Vaše jméno:

Váš email:

Váš telefon (+420XXXYYYZZZ):

Zpráva:

Obrázek s 4-místným kódem (pokud je kód nečitelný, můžete ho nekonečně měnit)

4-místný kód z obrázku fialovou barvou:

A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 467

Hledej v okolí

přetažením ikony nastavíte vaši pozici na mapě
přetažením ikony nastavíte velikost okruhu vyhledávání
Hledej v okruhu do vzdálenosti km Nastav

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Děčín
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2018 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena