Děčín na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Děčín
Domů - Portál DěčínKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Děčína, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Tipy na výlet > Kultura a vzdělání > Kirnitzschtal - Saské Švýcarsko

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Kirnitzschtal - Saské Švýcarsko

Fotogalerie:
Kirnitzschtal
Kirnitzschtal
Kirnitzschtal
Kirnitzschtal
Kirnitzschtal
Kirnitzschtal

Náhled webové stránky:
Náhled stránky: Kirnitzschtal - Saské Švýcarsko

Schránka:
Přidej do schránky.

Údolí potoka Kirnitzsch leží v "zadním Saském Švýcarsku", patří k nejhezčím a nejznámějším údolím Labských pískovců, je ideálním místem pro strávení dovolené a je rájem pro horolezce. Po pravém břehu potoka vedou koleje historického vláčku a úzká silnice. Po obou stranách stojí zachovalé domy, ve většině z nich je možné se ubytovat nebo alespoň občerstvit. Jižní hranici Kirnitzschtalu ohraničují Schrammsteine (řetězec skalních útvarů).

Údolí tvoří několik vesniček:
Altendorf leží asi 3km od Bad Schandau, ze kterého připomeneme hlavně romantické stoupání skrz soutěsku "Dorfbachklamm" k vorařské stezce a nádherný výhled z Adamsbergu, odkud uvidíme velkou část Labských pískovců.

Na panoramatické stezce leží Mitteldorf, který má také několik vyhlídkových míst: Birkenberg, Weinberg, Rämischbank nebo Schaarwiese. Odsud můžeme také velmi rychle sestoupat k potoku Kirnitzsch.
Lichtenhain leží už na horní cestě, zde objevíte nádhernou vyhlídku z Pffarbergu a pramen potoka, jehož tok vytváří vodopád "Lichtenhainer Wasserfall", který se stal turistickou atrakcí. Každoročně první víkend v září se v Lichtenhainu pořádá "květinová slavnost", motivy jsou aranžovány z cca 15000 květů jiřin, závěrem bývá jedinečný průvod.

Pro opravdový klid doporučujeme pobyt v Ottendorfu - klidná část lesa, samostatná rokle, pokud se vydáte od "Grosssteinkanzel přes "Ottendorfské vřesoviště" . Od dřívějšího "Jugendburgu" k "Endlerkuppe" dojdete bez velkých převýšení ke "Grossteinu" (který je také nazýván Kazatelna zadního Saského Švýcarska), kde objevíte nádherný pohled na Kirnitzschtal a skalní svět zadního Saského Švýcarska.
Ozdobou Saupsdorfu je kostelík na slunném svahu Wachbergu, od Wachbergu je nádherný výhled na Krušné hory, České Švýcarsko....

V dobře značené síti turistických stezek najdete mnoho výletních cílů:

Hlavní atrakcí je určitě historická elektrická dráha "Kirnitzschtalbahn", která vozí turisty z Bad Schandau na konečnou stanici "Lichtenhainský vodopád", odkud turisté pokračují ke "Kuhstall" (kravín - největší skalní jeskyně ve skále v oblasti Labských pískovců, kam se schovával dobytek před špatným počasím a také za války).

Romantická stezka z Altendorfu nás dovede do soutěsek Kirnitzschtalu, kde můžeme následovat stopy vorařů, kteří zde splavovali po Kirnitzsch dřevo do Labe. Vy se zde svezete pohodlně na pramičce, jízda trvá téměř 3 hodiny!

Naučná stezka "vorařský výstup" vede z Bad Schandau přes Kirnitzschtalské údolí vede k Neumanovu mlýnu, podél stezky informuje turisty více než 100 tabulí, na kterých je popsaná práce vorařů, kteří splavovali z místních lesů kmeny stromů k Labi. Neumannmuehle je technickou památkou, začíná u něj také cesta ke Grossen Zschand.

Rozhledna Weigberg v Hinterherrmsdorfu - od r.2000 se vesnička chlubí novou turisickou atrakcí - dřevěnou rozhlednou Weifsberg, ke které dorazíte pěšky za cca 20 minut od IC. Nabízí nádherný výhled do Saského Švýcarska i do ČR.


Adresa a kontaktní informace:
KIRNITZSCHTAL - SASKÉ ŠVÝCARSKO
407 17  HŘENSKO

telefon:+49 035 014 701 47
fax:+49 035 014 701 48

Poznámka:
Adresa tipu na výlet může být pouze orientační.

Adresa na mapě:
GPS: N50°56'14,28"; E14°17'8,88"
Zpráva pro Kirnitzschtal - Saské Švýcarsko
Vaše jméno:

Váš email:

Váš telefon (+420XXXYYYZZZ):

Zpráva:

Obrázek s 4-místným kódem (pokud je kód nečitelný, můžete ho nekonečně měnit)

4-místný kód z obrázku červenou barvou:

A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 477

Hledej v okolí

přetažením ikony nastavíte vaši pozici na mapě
přetažením ikony nastavíte velikost okruhu vyhledávání
Hledej v okruhu do vzdálenosti km Nastav

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Děčín
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2018 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena